• info@turkiyeplatformu.com
  • 0 (546) 454 99 98
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
928 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Mehmet Derviş ÖĞRETİR
  • ADRES: Yeni Sanayi Sitesi 1. İniş 10 Cad. No:1-2
  • TELEFON: 0 (326) 221 0760
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:00 - 19:00
SERVİS SAATLERİ 08:00 - 19:00
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE

FİRMA HAKKINDA

HATAY – ANTAKYA BENKA MOBİLYA

Benka Mobilya 1990 yılında Hatay/Antakya’da 80 m 2 ‘lik bir atölyede genç odaları, portmantolar, sehpalar v.b mobilya aksesuarları üretimi ile faaliyetlerine başlamıştır. Üretim faaliyetlerine başladıktan kısa bir süre sonra Benka Mobilya modüler mobilya sektörünün önemli bir şirketi olmayı başarmıştır.
Benka Mobilya 1994 yılında Antakya Sanayii Sitesindeki 400 m 2 kapalı alanı olan yerine taşınmış ve 1998 yılında yerini büyütüp 1000 m2 yapmıştır. 2010 yılında yeni üretim tesisini açan Benka Mobilya 4300 m 2’lik kullanım alanıyla tüm üretim ve pazarlama faaliyetlerini bünyesinde yapmaya başlamıştır.
Tesisinde % 100 el yapımı, oymalı ve kakmacılık tarzında yemek odaları, yatak odaları, koltuk takımları ve proje işleri üzerinde uzmanlaşmış kadrolarıyla faaliyetlerine devam etmektedir.
Yurtdışına başta Azarbeycan olmak üzere Irak, İran, S. Arabistan, Sudan, Ürdün, Dubai, Almanya, Fransa
gibi ülkelere ihracat yapmakta, ihracat yapan firmalara ürünlerini vermektedir.
Yurtiçinde Ankara, İstanbul, Adana, Mersin, Bursa – İnegöl, Malatya, İzmir, Antalya, Kayseri v. s. illere ürünlerini satmaktadır. Mirage mobilya, Glamour Mobilya, Hazar Mobilya, Coşkunoğlu Mobilya…
Gelişmeleri ve gündemi sürekli takip eden, kendini yenileyen, kendine ait tasarımlarıyla ve modelleriyle piyasadaki yerini muhafaza edip geliştiren Benka Mobilya müşterilerinin istekleri doğrultusunda da ürünler üretmektedir.
Proje işleri, ev dekorasyonu, otel dekorasyonu işlerinde de aranılan bir firma konumuna gelmiştir. Antakya’da 5 yıldızlı Ottoman Palace, 4 yıldızlı Anemon Otel, Çankaya Konakları gibi butik otellerin dekorasyon ve mobilya ihtiyaçlarını gidermiştir.
Benka Mobilya ISO 9000 VE TSE (Türk Standartları Enstitüsü)belgelerine sahip olup, bu belgelerin normlarında ürün üretmektedir.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.